Biblioteka - Aktualności
KOMUNIKAT NR 1

z dnia 12.03.2020r.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym w kraju, w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ząbkowicach Śląskich od dnia 13 marca 2020r. zostają zawieszone wszystkie spotkania diagnostyczne i terapeutyczne.

W sprawach ważnych i pilnych prosimy o kontakt telefoniczny:

- dyrektor placówki – 600 627 643

- psycholog – 606 349 287, 665 253 151

-psychoterapeuta – 601 876 471

-pedagog – 792 151 743, 516 328 838

lub mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Biblioteka Pedagogiczna w Ząbkowicach Śląskich od dnia 13 marca 2020r. zostaje zamknięta.

W sprawach ważnych i pilnych prosimy o kontakt telefoniczny:

- nauczyciel bibliotekarz – 600 238 069

O terminie wznowienia działań poinformujemy w kolejnym komunikacie.

Z poważaniem

Dorota Kościk

dyrektor

PCPP-P w Ząbkowicach Śląskich

 
BIBLIOTEKA BĘDZIE CZYNNA W NASTĘPUJĄCE SOBOTY
  • 11 i 18 stycznia 2020r.
  • 1 i 8 lutego 2020r.
  • 7 i 14 marca 2020r.
  • 4 i 18 kwietnia 2020r.
  • 9 i 16 maja 2020r.
  • 6 i 13 czerwca 2020r.
 
Plebiscyt Biblioteki Pedagogicznej pt "Trzy na dwa"

Rozpoczynamy cykliczny plebiscyt kierowany do dzisiejszych i potencjalnych czytelników Biblioteki Pedagogicznej. Szczegóły zawarte są w regulaminie. Każdorazowo czytelnicy wskażą 1 spośród zaproponowanych 3 książek. Takich, które chcieliby przeczytać; postawić na półce w domu. Spośród głosujących wylosujemy laureata każdej odsłony plebiscytu. Zwycięzca otrzyma wybrany przez głosujących egzemplarz. Fundatorem książek biorących udział w plebiscycie jest wydawnictwo MARGINESY z Warszawy  http://marginesy.com.pl/

Pierwsza część plebiscytu trwa od 1 listopada do 31 grudnia 2016 r. W tym czasie czekamy na głosy czytelników. Mają następujący wybór 3 tytułów:

Nieważkość

Julia Fiedorczuk

Bolesna, zmysłowa, pełna tajemnic i mrocznego erotyzmu opowieść o poszukiwaniu duchowej wolności.

Jeden majowy dzień w życiu trzech z pozoru bardzo różnych kobiet. Zuzanna, dobrze sytuowana warszawianka, pracuje w agencji reklamowej. Helena, matka dwójki dzieci, sprząta w ośrodku konferencyjnym Atena, wykonując dzień po dniu te same syzyfowe prace. Ewa, bezdomna mistyczka, dryfuje po ulicach w poszukiwaniu alkoholu i miejsca do spania.

Łączy je przeszłość: dorastały w podwarszawskim miasteczku, odkrywając przyjaźń i miłość, żyjąc w harmonii z rytmami pięknej i okrutnej przyrody. Tragiczne zdarzenie – zaginięcie szkolnego kolegi – położyło kres niewinności i rzuciło cień na ich dalsze losy, sprawiając, że każda z nich stała się, na swój sposób, nieważka.

Trzy kobiety, z których każda – w poszukiwaniu samej siebie – musiała zejść do innego piekła. Trzy losy naznaczone namiętnością i pragnieniem piękna. Zmierzch majowego dnia każdej z nich przyniesie inne rozwiązanie. /źródło: www.marginesy.com.pl/

Gajos

Elżbieta Baniewicz

„W każdej roli przypominam Gajosa” – powiedział w wywiadzie w 2001 roku jeden z najwybitniejszych i najbardziej lubianych, a zarazem najskromniejszych i najskrytszych polskich aktorów. Chłopak z Zagłębia to, co osiągnął, zawdzięcza uporowi, pracy i wielkiemu talentowi. Od ponad pięćdziesięciu lat wszyscy chcą go oglądać, więc każdy chce z nim pracować. I podziwiać kolejne role na deskach teatrów, w kinie, telewizji i na estradach.

W dniu 14 września 2015 roku na Festiwalu Filmowym w Gdyni w kategorii najlepszy polski aktor 40-lecia w plebiscycie widzów zwyciężył Janusz Gajos nominowany m.in. za role w „Przesłuchaniu” i „Ucieczce z kina Wolność”. Otrzymując „Diamentowe Lwy” powiedział: - Wszystkich państwa chcę zapewnić, że zawsze się starałem i będę się starał, żeby uprawiając ten zawód, być szczerym. Rozmawiam z państwem najszczerzej, jak można, tak żeby nie ranić waszych uczuć, być w zgodzie z waszym poczuciem smaku, z waszym poczuciem humoru. /źródło: www.marginesy.com.pl/

Wojna i terpentyna

Stefan Hertmans

Książka nagrodzona „Flemish Culture Prize for Literature”/ „Nagroda Kultury Flamandzkiej w kategorii Literatura” w 2014 roku.

Na krótko przed śmiercią w 1981 roku Urbain, dziadek Stefana Hertmansa, powierzył mu dzienniki, w których zapisał swoje życie. Wnuk obiecał, że zrobi coś z tym materiałem, choć dramatyczne historie rodzinne zasłyszane w dzieciństwie sprawiły, że przez wiele lat bał się zajrzeć do tekstu. W końcu to zrobił. Ich lektura uświadomiła mu, że musi opisać losy dziadka naznaczone biedą, terminowaniem w odlewni żeliwa, przedwczesną śmiercią ojca, strasznymi doświadczeniami żołnierza frontowego w czasie I wojny światowej i śmiercią jego wielkiej miłości. Hertmans stworzył wspaniałą opowieść o okrucieństwie, strachu i przemocy, ale także o odwadze, nadziei i sile potrzebnej do przetrwania. To nie tylko wyjątkowy zapis nieco zapomnianej, ale jakże bogatej historii Flandrii, to także powieść o ukrytej pasji i o tym, co wojna może uczynić z duszą skromnego, ale fascynującego człowieka. /źródło: www.marginesy.com.pl/

 
Wirtualna Czytelnia "IBUK"

Od lutego 2016r., Biblioteka Pedagogiczna w Ząbkowicach Śl. udostępnia swoim użytkownikom ponad 2000 publikacji elektronicznych zgromadzonych w wirtualnej czytelni IBUK. Jest to bogaty zbiór wydawnictw z zakresu pedagogiki, psychologii, socjologii oraz komunikacji społecznej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 2